Një shofer 26-vjeçar ishte duke vozitur, të shtunën në orën 9:35, në rrugën kryesore nga Wolfhalden AR në drejtim të Lutzenberg AR. Ai tentoi të parakalonte një makinë para tij në kthesë ku e humbi kontrollen mbi veturën dhe rrëshqet, transmeton albora.ch.

Marketing

Siç raportohet nga policia kantonale e Appenzell Ausserrhoden, makina rrëshqiti pasi parakaloi në zonën e kryqëzimit në Ëalzenhausen dhe u përplas në mbrojtëset e rrugës dhe rrokullisë, shkruan 20min.

26-vjeçari ka mbetur i lënduar dhe është dërguar me ambulancë në spital. Ka pasur dëme materiale prej disa dhjetëra mijëra frangash. /albora.ch/

Lexo edhe:

Marketing