Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka publikuar raportin 24 orësh ku ka njoftuar se 5 persona kanë humbur betejën me Covid-19.

E pas testimit të 6,598 personave, 2.30 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me këtë virus.

Marketing

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 146 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Janë shëruar 1,894 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 218,679 që nga fillimi i epidemisë, derisa janë 24,436 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Ministria e Shëndetësisë u bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve./albora.ch/

Marketing