Policia po kërkon një veturë me targa të personalizuara me emrin ‘Rita Ora’ që mund të jetë e autorëve të një vrasje makabër.

Marketing

Babai i dy fëmijëve Liam Smith u gjet i vdekur në fund të rrugës së tij në Shevington, Wigan, më 24 nëntor, pasi u qëllua për vdekje dhe iu nënshtrua një sulmi me acid.

Policia e Mançesterit po vazhdon të apelojë për informacion mbi incidentin dhe publikoi imazhe të një veture të llojit ‘Mitsubishi Shogun Elegance’ të parë pranë shtëpisë së zotit Smith para vdekjes së tij.

Kryeinspektorja e detektivit Gina Brennand tha se vetura ‘Mitsubishi’, e njohur se kishte të paktën dy targa të ndryshme regjistrimi, u pa pranë shtëpisë së zotit Smith më 2 nëntor dhe më 24 nëntor për 10 orë.

Ajo tha se makina, e cila përdorte numra të rremë të regjistrimit ‘EJ57UPE’ dhe ‘R22 ORA’, kishte dëmtime të qarta lineare në anën e pasme të pasme pas harkut të rrotës së pasme dhe një lente mungonte në dritën e mjegullës së përparme në pozicion jashtë loje.

Marketing