Dy klane kriminale të cilat dyshohet se janë kundërshtare me njëri tjetrin në fushën e trafikut të drogës janë shkatërruar gjatë një operacioni të finalizuar nga policia italiane mëngjesin e sotëm.

Marketing

Në kuadër të operacionit policor janë arrestuar 27 persona të cilët akuzohen për trafik droge, zhvatje dhe armëmbajtje pa leje, mes të cilëve edhe disa shqiptarë, raporton canaledieci, përcjellë abora.ch.

Karabinierët e Romës kishin vëzhguar prej kohësh dy grupet kriminale. Njëri prej grupeve drejtohej nga një shqiptar informon policia italiane.

Policia e Romës kishin kohë që kishin nën vëzhgim dy grupet kriminale. Lideri i njërit prej grupeve ishte i afërm i Fabrizio Piscitelli, i njohur si Diabolik i vrarë më 7 gusht 2019 në Romë./albora.ch/

Marketing