“VIBE” është projekti i fundit i realizuar nga reperi kosovar Florent Haxhija, i cili jeton në Zvicër.

Marketing

Kosovari 24 vjecar nga Gjakova po bën hapa të mëdhenj në karrierë në botën e muzikës.

Deri më tani ka publikuar 2 këngë në gjuhën gjermane dhe klipet e tyre janë të xhiruara pikërisht në këtë shtet evropian.

Por Florenti së shpejti do të lansojë një këngë në gjuhën shqipe, për të cilën thotë së beson që do të pritet mjaft mirë nga publiku.

Ani pse sipas tij, ai nuk i dëgjon asnjëherë këngëtarët shqiptarë dhe muzikën e tyre.

Intervistën e plotë të reperit më të ri kosovar në Zvicër, mund ta ndjekni në emisionin “Fol Shqip Show” të shtunën nga ora 20:30, ne RTV21./albora.ch/

Marketing