Edicioni i 2023-ës i Met Gala do të zhvillohet më 1 maj në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork.

Marketing

Ngjarja ekskluzive dhe e mbushur me yje është një nga më të rëndësishmet në kalendarin e të famshëmve dhe këtë vit tema përqendrohet rreth të ndjerit Karl Lagerfeld. Dizajni gjerman ndërroi jetë në vitin 2019 dhe të ftuarit do të vishen në një mënyrë që nderon punën e tij.

Bashkëprezantuesit e këtij viti janë aktorja Penelope Cruz, këngëtarja Dua Lipa, tenisti Roger Federer dhe aktorja Michaela Coel.

Sipas EuropaFM, kjo është lista e të ftuarve në Met Gala këtë vit:

 • Adut Akech
  • Anok Yai
  • Bad Bunny
  • Bella Hadid
  • Beyonce
  • Billie Eilish
  • Blake Lively
  • Cara Delevingne
  • Cardi B
  • Chloe Bailey
  • Cole Sprouse
  • Devon Aoki
  • Donatella Versace
  • Dua Lipa
  • Gigi Hadid
  • Gisele Bundchen
  • Hailey Bieber
  • Halle Bailey
  • Jenna Ortega
  • Jennie Kim (Blackpink)
  • Jennifer Lopez
  • Justin Bieber
  • Kaia Gerber
  • Katy Perry
  • Kendall Jenner
  • Kim Kardashian
  • Kirsten Stewart
  • Kris Jenner
  • Kylie Jenner
  • Lady Gaga
  • Lily-Rose Depp
  • Lili Reinhart
  • Megan Thee stallion
  • Michaela Coel
  • Miley Cyrus
  • Naomi Campbell
  • Nicki Minaj
  • Penelope Cruz
  • Rihanna
  • Roger Federer
  • Rosalia
  • Rose (Blackpink)
  • Ryan Reynolds
  • Sabrina Carpenter
  • Selena Gomez
  • Shawn Mendes
  • Sydney Sweeney
  • SZA
  • Vanessa Paradis
  • Zendaya
Marketing