Policia kantonale e Lucernit, ka gjetur të enjtën një shofer të veturës BMë, i cili kishte pësuar aksident në Beromünster mbrëmjen e së mërkurës dhe ishte në gjendje kritike.

Marketing

Burri ishte zhdukur dhe oficerët e Policisë e gjetën atë gjatë një operacioni kontrolli, raporton Blick – transmeton Albora.ch.

Aksidenti mendohet të ketë ndodhur mbrëmjen e së mërkurës, ndërsa Policia e gjeti atë të enjtën rreth orës 18:30, 24 orë pas aksidentit.

57-vjeçari ishte ende në veturë dhe u dërgua menjëherë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore. Sipas bashkëshortes së tij, gjendja e viktimës ishte kritike.

Sipas gjetjeve fillestare, vetura udhëtoi me makinë nga Menziken në Beromünster. Në një kthesë majtas, ai doli nga rruga për në livadhin ngjitur. Pas 70 metrash, BMë-ja e tij ra mbi një argjinaturë të pjerrët pylli, ku një nënshartesa e ndaloi pas 15 metrash të tjerë.

Përveç Regës dhe policisë, brigadat e zjarrfikësve të rajoneve Sursee dhe Michelsamt, një fermer me një traktor dhe një shërbim tërheqës u vendosën për ta shpëtuar atë dhe makinën. Rruga kryesore midis Menziken dhe Beromünster u mbyll për tre orë. Policia e vlerësoi dëmin e makinës në 15 mijë franga. Pa llogaritur këtu edhe dëmin e tokës.

Marketing