Miss Poland Karolina Bielawska smiles after winning the 70th Miss World beauty pageant at the Coca-Cola Music Hall in San Juan, Puerto Rico on March 16, 2022. (Photo by Ricardo ARDUENGO / AFP)

Karolina Biewleska nga Polonia është shpallur Miss World në edicionin e 70, që u organizua në San Juan të Porto Rikos.

Marketing

Kjo është hera e dytë që një përfaqësuese e Polonisë fiton kurorën e më të bukurës së botës, pas Aneta Kreglicka, në 1989.

Karolina është modele prej moshës 14 vjeçare dhe merr pjesë çdo vit në javët e modës në Milano, Paris e Nju-Jork. E diplomuar në menaxhim biznesi, 23 vjeçarja shpreson që një ditë të jetë një prezantuese televizive, ndërsa pasion ka udhëtimet e aventurat./albora.ch/

Marketing