PUBG është një nga lojërat më të njohura Battle Royale në mbarë globin.

Loja ka një version celular, konsolë si dhe një PC. Është një lojë problematike dhe varësia ndaj çdo gjëje mund të rezultojë e gabuar në planin afatgjatë.

Marketing

Sipas një raporti të news18, indiani Furkhan Qureshi, 16 vjeç, vdiq nga sulmi në zemër pasi luajti 6 orë PUBG.

Sipas raportit mjekësor, djali nuk mundi t’i rezistonte shokut për shkak të humbjes në një ndeshje online me shokun e tij: Furkhan filloi të luante menjëherë pas drekës dhe vazhdoi për më shumë se 6 orë rresht.

U përpoq aq shumë të fitonte në këtë lojë sa kur humbi në fund të saj, pësoi sulm në zemër./albora.ch/

Marketing