Fundi i pandemisë së koronavirusit pas dy vjetësh e gjysëm dhe miliona viktimash duket shumë pranë.

Marketing

Lajmi u dha nga kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus i cili shtoi se numri i viktimave në një javë ka rënë në vlerat më minimale që nga marsi i vitit 2020.

Nuk kemi qenë kurrë në pozicion më të mirë për t’i dhënë fund pandemisë. Nuk ia kemi dalë ende, por fundi është afër. Megjithatë, një maratonist nuk ndalet kur sheh vijën e finishit, por vrapon më shpejt me të gjithë energjinë që i ka mbetur. Këtë duhet të bëjmë dhe ne. Jemi në pozicion fitues, por nuk duhet të ndalim garën”

Marketing