Prej përplasjes së fortë, solli dhe vdekjen e shoferes të një prej makinave, dy të tjerët mbetën të  plagosur rëndë raporton Le Matin.ch përcjellë albora.ch

Marketing

Aksident tragjik ndodhi nga një zonjë e moshës 76-vjeçare,gjë të cilës i mori dhe jetën.
70 vjeçarja u nxor nga makina nga shërbimet e emergjencës.

Por, plagët e marra  i sollën asaj vdekjen e menjëhershme, tha policia kantonale e Baselit në një deklaratë.

Ndërsa personat në automjetin tjetër, një  burrë 46-vjeça r dhe një grua 50-vjeç, u plagosën rëndë.

Atyre ju desh të transportoheshin në spital nga shërbimet shëndetësore me ndihmë e një helikopter REGA.

Të dyja makinat u shkatërruan plotësisht. /albora.ch/

Marketing