Mijëra fluturime nëpër botë janë anuluar apo vonuar si pasojë e një stuhie dimërore që goditi mesin e Atlantikut po ashtu pandemia.

Marketing

Sipas shërbimit të gjurmimit të fluturimeve, FlightAware më shumë se 2,600 fluturime në SHBA dhe më shumë se 4,100 fluturime në gjithë botën u anuluan që nga mesdita e djeshme, 8,500 fluturime të tjera u vonuan, duke përfshirë 3,100 në SHBA. Udhëtarët mund të kenë shpresë nga një përmirësim i parashikuar i motit, raporton REL.

Linjat ajrore anuluan më pak se 300 fluturime amerikane të planifikuara për të martën.  Megjithatë, ata duhej të përballeshin me një stuhi dimërore që pritej të sillte deri në 25 centimetra borë për Distriktin e Kolumbisë, Virxhinian Veriore dhe Merilendin Qendror deri të hënën pasdite. /albora.ch/

Marketing