Marketing

Ndonëse shumë njerëz janë të zhytur në gjumë këto ditë janari dhe duke u fshehur njëkohësisht nga moti i ftohtë dhe varianti Omicron, ka ende shumë njerëz që po udhëtojnë.

Nuk mund të mohohet se kjo rritje e fundit e rasteve me COVID ndikon sikurse në mënyrën se si ne udhëtojmë, po ashtu edhe në atë që sjellim me vete. Por, më poshtë iu rikujtojmë disa gjëra që mund dhe duhet t’i merrni gjatë udhëtimit.

Një sprej organik dezinfektues i duarve me madhësi udhëtimi

Vendosni disa spërkatës dezinfektues duarsh organik me livando franceze të EO në bagazhin tuaj për t’i mbajtur duart tuaja të pastra dhe të buta gjatë udhëtimeve tuaja. Me 62% etanol, ai tejkalon rekomandimin e Qendrave për Kontrollin e Sëmundjeve për dezinfektimin e duarve pa tharje.

Një gargarë udhëtimi

Ngrënia e ushqimeve të aeroplanit dhe më pas vendosja e një maske përsëri mund të jetëe pakëndshme. Vendosni një shishe të vogël Listerine në çantën tuaj të dorës, në mënyrë që të mund t’i shpëlani gojën në mënyrë diskrete në banjë për një shpërthim freskie.

Maska shtesë për fytyrën KN95

Mblidhni maskat KN95 të mbështjellura individualisht të Halidodo-s dhe hidhni disa gjëra shtesë në çantën tuaj të dorës. Nuk ka asgjë më të keqe se të lësh një në dysheme dhe të mos kesh asnjë rezervë.

Një libër i ri brilant

Është e lehtë të zhytesh në filma gjatë fluturimeve, por nuk ka asgjë si të zhytesh në një pjesë fantastike të letërsisë. “The Shimmering State” i Meredith Westgate është aq i mirë sa duket dhe e bën shoqëruesin e përsosur të udhëtimit. Ju nuk do të jeni në gjendje ta ulni atë dhe do të keni zbritur para se ta kuptoni.

Një mbështjellës i butë kashmiri

Investimi në një shall të madh kashmiri është gjithmonë një ide e mirë. Shtresat janë një domosdoshmëri gjatë fluturimeve dhe kjo bukuri do t’ju mbajë ngrohtë dhe komod në udhëtimin tuaj. Është një aksesor i lehtë dhe i përjetshëm që duket aq mirë sa duket.

Një shishe uji e ripërdorshme

Jepini përparësi hidratimit gjatë fluturimit me një shishe uji të ripërdorshme nga Klean Kanteen. Në këtë mënyrë, nuk do t’ju duhet të jeni të varur se kur vijnë stjuardesat për të mbushur filxhanin tuaj të vogël. Ato janë të hijshme dhe të lehta, kështu që nuk do t’ju rëndojnë dhe mund t’ju shoqërojnë në të gjitha udhëtimet tuaja, shkruan Huffpost.

Një karikues portativ telefoni

Mos dilni nga shtëpia pa karikuesin portativ Brand Q. Është pa kabllo, kështu që mund ta lidhni drejtpërdrejt në një prizë për ta karikuar dhe është i pajtueshëm me pajisje të shumta. /albora.ch/

Marketing