Një mërgimtar derisa po kthehej nga Kosova në Itali, në kufirin kroat është dënuar me 2100 euro gjobë.

Kjo pasi ai me vete kishte rreth 50 kg mish të thatë dhe nuk i është lejuar të kalonte kufirin pa paguar.

Ai ka dhënë një mesazh për mërgimtarët e tjerë që të mos e bëjnë këtë “gabim”, shkruan Insajderi, përcjell albora.ch.

“Përshendetje jam një mergimtar që jetoj në Itali, kam qenë në Kosovë e sa u ktheva në kufirin e Kroacisë, dogana kroate më dënoi me 2100 euro për 50 kg mish të terun. Ju kisha lut të tjerët se mos të marrin mish se e kanë fatin tem edhe të tjerët”, tha thënë ky mërgimtar. /Albora.ch/

Marketing
Marketing