Në mëngjesin e të shtunës në Ferizaj një veturë është përfshirë nga zjarri.

Marketing

Sipas burimeve të albora.ch kjo veturë ishte me targa të huaja, madje burimi thekson së viktima dyshon të i është djegur qëllimisht vetura me shishe të benzinës.

Pas shumë tentativat një pronari i veturës ka arritur ta shuaj zjarrin, edhe pse vetura tashme ka marrë dëmë të shumta.

Rasti në fjalë është duke u hetuar nga Policia e Kosovës, madje në raportin e tyre drejtuar mediave ata kanë komfirmuar që Policia e Kosovës është duke e hetuar rasin, shkruan albora.ch

“Ferizaj 01.01.2022 – 06:00. Viktima mashkull kosovare ka raportuar se person-a të panjohur qëllimisht me një shishe me benzinë ia kishin vënë flakën veturës së tij me targa të huaja i cili kishte arrit ta shuaj zjarrin por në veturë iu kishin shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke e hetuar rastin”, thuhet në raportin e Policisë.

Ndërkohë në një prononcim për Klan Kosova, Enis Daci pronari i veturës tha se dyshon se si pasojë e një zënkë që ka pasur, ka ardhur situata deri këtu.

Marketing