Rastet e përditshme pozitive me coronavirus në Konfederata janë përsëri nën 30.000, raporton ticinonews, përcjellë albora.ch.

Marketing

26.761 infeksione të reja janë numëruar në 24 orët e fundit, teksa janë regjistruar 25 raste të vdekjes.

Krahasuar me një javë më parë, ku FOPH raportoi për 32 mijë e 741 raste pozitive, sot kemi 5 mijë e 980 raste të reja më pak.

Në të njëjtën ditë pati 24 viktima nga COVID-19 dhe 167 hospitalizime, krahasuar me sot që janë konfirmuar 25 të vdekur në 24 orët e fundit.

Sipas FOPH, 129,758 njerëz janë aktualisht në izolim pasi rezultuan pozitiv në testet e coronavirus. /albora.ch/

Marketing