Austria anulon detyrimin e “Super kalimit të gjelbër” (2G) për tregtinë, muzetë dhe bibliotekat nga e shtuna.
Që nga e shtuna, Austria do të anulojë atë që njihet si ‘Super kalimi i gjelbërt’ për tregtinë, muzetë dhe bibliotekat.

Marketing

Edhe ata që nuk janë imunizuar do të jenë në gjendje të hyjnë, megjithatë, detyrimi për të veshur një maskë FFP2 mbetet në fuqi, raporton ticinonews, përcjellë albora.ch.

2G bie gjithashtu për parukierë dhe qendrat e bukurisë

Qasja do të lejohet jo vetëm për të vaksinuar dhe shëruar, por edhe me sëab test negativ./albora.ch/

Marketing