Sipas mediave zvicerane, në zonën e Zyrihut, Lucernit dhe San Gallit, një polic i rremë ka arritur të vjedhë një shifër më shumë se 30 mijë franga një gruaje 66-vjecare.

Marketing

Atyre nuk ju mungon imagjinata, duke u hequr si punonjës banke, policë etj. Në fillim të janarit policia ka raportuar disa mashtrime të ndryshme që i kanë bërë qytetarëve.

Viktimat shpesh janë njerëz të moshuar, raporton TiconoNews, përcjellë albora.ch.

Ne pesë raste kriminelët ishin të suksesshëm duke arritur të marrin mbi 100 mijë franga në total.

Policia apelon qytetarët të jenë të kujdesshëm nga këto telefonata dhe të mos bien pre e mashtrimeve. /albora.ch/

Marketing