Linja ajrore zvicerane ka anuluar të gjitha fluturimet ndërmjet Zvicrës dhe Mynihut për shkak të grevës së stafit të transportit në Gjermani.

Marketing

Efektet në fluturimet nga Zvicra në Dresden, Düsseldorf, Hanover, Hamburg, Nuremberg dhe Shtutgart janë duke u ekzaminuar aktualisht. Sipas informacioneve, Swiss do të kontaktojë të gjithë pasagjerët që kanë dhënë një numër telefoni ose adresë e-mail gjatë rezervimit. Linja ajrore u kërkon njerëzve që kanë rezervuar përmes një agjencie udhëtimi që t’i kontaktojnë ata.

Greva paralajmëruese paralizon trafikun

Sindikatat gjermane u kanë bërë thirrje anëtarëve të tyre në sektorin e transportit që të hënën të shkojnë në greva paralajmëruese mbarëkombëtare në luftën për rritjen e pagave. Në disa vende tashmë duhet të ketë aksione të dielën. Përveç trafikut hekurudhor dhe ajror, preken edhe rrugët ujore, portet dhe kompania e autostradave.

Në përputhje me këtë temë

Për shkak të grevës, trafiku i rregullt i pasagjerëve dhe mallrave nuk do të zhvillohet në aeroportin e Mynihut të dielën ose të hënën. Deutsche Bahn kishte njoftuar tashmë të enjten se do të ndalonte plotësisht trafikun në distanca të gjata të hënën e ardhshme. Edhe në trafikun rajonal, “kryesisht asnjë tren nuk do të lëvizë,” tha ai.

Për shkak të grevës hekurudhore në Gjermani, SBB po zëvendëson trena të shumtë ndërkufitar – por vetëm në vetë Zvicrën. Ata këshillojnë të mos udhëtoni në vendin fqinj verior të hënën. Një zëdhënëse tha të enjten se do të kishte dështime individuale të dielën dhe gjithashtu të martën.

Albora.ch

Marketing