Seriali Grey’s Anatomy tanimë zyrtarisht po vjen me sezonin e ri të transmetimit 2022-23.

Marketing

ABC ka dhënë një rinovim të hershëm të sezonit 19 për dramën mjekësore të krijuar nga Shonda Rhimes pasi arriti një marrëveshje të re me zonjën kryesore Ellen Pompeo për t’u rikthyer, shkruan hollywoodreporter.com, përcjellë albora.ch.

Pompeo i bashkohet yjeve të tjerë origjinalë Chandra Wilson dhe James Pickens Jr. për t’u rikthyer për sezonin 19.

Dyshja e fundit nënshkruan pakte shumëvjeçare në maj 2021, kur drama më e gjatë mjekësore e televizionit u shfaq për sezonin e 18-të./albora.ch/

Marketing