Marketing

Politikani francez Stephane Claireaux, i cili është anëtar i partisë qeverisëse të Presidentit Emmanuel Macron, La Republique En Marche, është sulmuar me alga, gurë dhe plehra nga dhjetëra protestues të cilët i shkuan dhe i zunë derën e shtëpisë.

Shkak u bë propozimi i politikanit në fjalë që vaksninimi kundër Covid-19 të bëhej i detyrueshëm.

Video është bërë virale në rrjetet sociale dhe ka marrë reagime të shumta.

Në video shihen momentet kur turma gjuan në drejtim të politikanit, ndërsa ai u bën thirrje që të ndalen. /albora.ch/

Marketing