Shqiptari Emiliano Domi, që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka goditur nënën e tij me thikë raportojnë mediat amerikane, përcjellë albora.ch.

Marketing

Por, hetuesit thanë se ai u arratis pas sulmit të së premtes në Martha Avenue pranë kufirit të dy qyteteve, por më pas u arrestua nga zyrtarët policorë.

Fillimisht ishte e paqartë se çfarë e shtyu sulmin e supozuar, i cili dërgoi viktimën 54-vjeçare në spital.

Viktima u tha zyrtarëve policor se ajo u sulmua papritur nga pas nga djali i saj.

Domi, ka një histori të dhunës në familje.

Autoritetet e zonës thonë se shqiptari ka pasur edhe histori të tjera të dhunës në familje.

Ai ishte akuzuar për tentativë vrasjeje, sulm të rëndë dhe mbajtje të armëve. /albora.ch/

Marketing