Lindja e një foshnje në bord ka detyruar një aeroplan në një ulje të paplanifikuar në aeroportin Vaclav Havel në Pragë, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell Albora.ch.

Marketing

Lindja e një foshnje në bord ka detyruar një aeroplan të bëjë një ulje të paplanifikuar në aeroportin Vaclav Havel në Pragë. Avioni ishte në të vërtetë në rrugën e saj nga Birmingham në Bukuresht. Pavarësisht ndryshimit të nxituar të kursit, djali ende lindi në ajër. Një zëdhënëse e shërbimit të aeroportit CTK tha se nëna dhe fëmija ishin mirë. Të dy u dërguan në një klinikë të Pragës.

Pasagjerët e tjerë mundën të vazhdonin fluturimin pas ndalesës së paparashikuar. Shefi i Aeroportit të Pragës Jiri Pos i uroi të porsalindurit fat më të mirë në Twitter. Një zëdhënës tha se djali i porsalindur peshonte 2.75 kilogramë dhe nëna e tij ishte një rumune që po fluturonte për në shtëpi nga MB.

Lindja mbi retë nuk është e pazakontë

Një incident i ngjashëm ndodhi në një fluturim nga Quito në Amsterdam në mes të dhjetorit . Një grua e re lindi papritur  një fëmijë në një fluturim KLM nga Ekuador në Amsterdam . Pak orë para uljes, Tamara ndjeu një dhimbje në stomak dhe shkoi në tualet. Atje, pas një lindjeje të shkurtër, ajo lindi fëmijën, tha klinika Spaarnse Gasthuis në Haarlem, ku nënë dhe djali u dërguan pas uljes.

Sipas fjalëve të saj, e reja as që e dinte se ishte shtatzënë dhe ishte vërtet e befasuar nga lindja. Linja ajrore konfirmoi incidentin e pazakontë mbi re.

Marketing