Një fëmijë me inicialet Lino B. nga Chatel-St-Denis, që ishte zhdukur në fshatin malor Adelboden në Zvicër është gjetur i vdekur të dielën.

Marketing

Sipas raportit të autopsisë, Lino B, u rrëzua 11 metra kur donte të kalonte një rrugë të shkurtër nëpër pyll për të shkuar te autobusi. 

Trupi i pajetë i tij u gjet pas një ndërtese afër stacionit të autobusit, siç tha familja e tij, raporton Blick.

Të shtunën, Lino B. supozohet se hipi në autobus për të marrë pjesë në garën e skive. 

Sipas policisë së Bernës, nuk ka shenja dhune në trupin e tij. “Ne jemi të shkatërruar”, tha nëna e viktimës.

Djali i saj i pëlqente të skijonte.

“Djali ynë ishte i mrekullueshëm, miqësor. Ai ishte i vëmendshëm dhe popullor me të gjithë. Ai ishte jashtëzakonisht bujar”.

Ndërkohë të hënën, të nesërmen e gjetjes së tmerrshme, banorët e Adelbodenit janë ende të mërzitur.

Një fshatar i moshuar i tha Blick se “është një tragjedi, një djalë kaq i ri.

Ai që e gjeti trupin e pajetë është një punëtor.  

Gjatë punës së pastrimit pas garës së Kupës së Botës të shtunën, ai mblodhi mbeturina. 

“Papritur pashë që kishte një rast në grumbullin e plehrave”, theksoi punëtori. /albora.ch/

Marketing