Marketing

Gjatë fundjavës së Vitit të Ri, Forcat Ajrore Zvicerane evakuan me helikopter 32 pjesëmarrës në një turne në kamp për të rinjtë dhe sportistët (G + S) në Alpet Valais raporton Ticinonews përcjellë albora.ch

Evakuimi shkoi pa probleme,operacioni i shpëtimit u zhvillua fundjavën e kaluar në rajonin Ovronnaz. Ndërsa për shkak të rrezikut të lartë të ortekëve, grupi prej 32 personash u bllokua në “Cabane du Fenestral”. /albora.ch/

Marketing