Dua Lipa dukej me shumë stil teksa mbërriti në një studio regjistrimi në Los Angeles.

Marketing

Këngëtarja, 27 vjeçe, nuk ka publikuar një album që nga albumi i saj “Future Nostalgia” në 2020.

Por ajo ka ngacmuar fansat se albumi i saj i tretë dhe ‘vërtetë personal’ më në fund mund të jetë në rrugë pasi u pa në Hollywood Hills.

Këngëtarja e “New Rules”, e cila së fundmi u zbulua se do të merrte pjesë në filmin “Barbie”, mori vëmendje e veshur me një këmishë të verdhë mëndafshi, të cilën e kombinoi me një kravatë të zezë.

Ajo tregoi këmbët e saj të tonifikuara me një fund lëkure të zezë, ndërsa mbante një xhaketë të ngjashme dhe atlete “Puma”.

Më vonë ajo u fotografua me mikun e saj dhe kompozitorin Ali Tamposi, me të cilin më parë kishte bashkëpunuar në hitin e saj “Break My Heart”

Kjo vjen pasi u zbulua se Dua do të regjistrojë këngën e filmit “Barbie” dhe do të luajë si një version sirene i kukullës ikonike.

Ndërkohë që lajmi u prit mirë nga shumë fansa të etur, disa ishin të zemëruar që melodia e vitit 1997 në krye të listës “Barbie Girl” nga Aqua nuk po përdorej, ndërsa të tjerë kërkuan që Britney Spears të ishte këngëtarja e këngës.

Përveç shkrimit të një himni pop për filmin aksion, Dua do të luajë gjithashtu si një kukull “Barbie”, së bashku me Margot si versionin kryesor të personazhit.

Një pamje e parë e shpërndarë në faqen zyrtare të Instagramit të filmit “Barbie” tregonte Dua të veshur si një version sirene i kukullës ikonike Mattel, e cila ka marrë shumë forma.

Krijuesja e hiteve “Levitating” tregoi figurën e saj të pabesueshme me një kostum të kaltër vezulluese dhe një fund të ngjashëm teksa mishëronte një sirenë.

Dua do të luajë si një version i “Barbie”, ndërsa kukulla ikonë do të luhet nga një sërë yjesh, të cilët secili do të marrë një aspekt të karakterit të gjithanshëm.

Kasti më i gjerë përfshin gjithashtu Kingsley Ben-Adir, Issa Rae, Michael Cera, Rhea Pearlman, Emerald Fennell, Scott Evans, Ritu Aryau, Jamie Demetriou dhe Marisa Abela.

Debutimi i saj në aktrim vjen pasi Dua u bë një emër i njohur në vitin 2018, kur hiti i saj, “One Kiss”, kryesoi listat në mbarë botën.

Vitin e kaluar u zbulua se ajo ishte larguar nga kompania e saj menaxhuese TaP music dhe tani menaxhohet nga babai i saj, Dukagjini.

Përveç interpretimit në filmin “Barbie”, Dua do të marrë një tjetër rol aktrimi pasi do të ketë një rol të pazbuluar në ‘trailerin’ e ardhshëm të Matthew Vaughn, “Argylle”. 

Marketing