Pas sulmit masiv me raketa në qytetin e Kharkivit, me sa duket dhjetëra persona kanë mbetur të vdekur.Kështu ka shkruar në Facebook një zëdhënës i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës. Qindra njerëz u plagosën gjithashtu. “Kharkovi u godit nga një sulm masiv me raketa këtë mëngjes”, thuhet në postim transmeton albora.ch.

Marketing

 “Ambulancat janë në vendngjarje. Por dhjetëra njerëz kanë humbur jetën dhe qindra janë plagosur”. Sipas dëshmitarëve okularë vendas, Rusia bombardoi “gjerësisht” një zonë banimi në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës./albora.ch/

Marketing