Një aksident tragjik i mori jetën 19-vjeçarit shqiptar Xhuliano Këlliçi dhe 3 shokëve të tij italianë.

Marketing

Ngjarja tragjike ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme ne Godega di Sant’Urbano, Itali.

Një VolksWagen Polo, me 4 të rinj brenda (midis moshës 18-19 vjeç), humbi kontrollin në kthesë dhe doli nga rruga.

Tre viktimat e tjera janë Daniel De Re, 18 vjeç, Daniel Ortolanv, 19 vjeç dhe Marco Da Re, 19 vjeç.

Ishin banorët ata që lajmëruan menjëherë shërbimet e urgjencës dhe policnë, por katër të rinjtë kishin humbur jetën në vendin e ngjarjes.

Mediet italiane kanë publikuar dhe pamjet e rënda nga aksidenti. shihet se makina me të cilën ata udhëtonin është kthyer  në një grumbull hekurash.

Makina e bërë copash/ Dalin PAMJET e aksidentit me 4 viktima në
Makina e bërë copash/ Dalin PAMJET e aksidentit me 4 viktima në
Marketing