Një burrë i cili është arrestuar si i dyshuar për vrasjen e partneres së tij, ka pohuar se ka qëndruar me trupin e saj të pajetë për tri ditë pasi priste që ajo të ‘ringjallej’.

Marketing

Ai gjithashtu tentoi ta godiste me thikë nënën e viktimës një muaj më vonë.

I dyshuari i paidentifikuar u kap më 6 shtator në qytetin juglindor të Brazilit Joinville në lidhje me vdekjen e një gruaje 59-vjeçare të quajtur Maria Nazareth Vargas.

Ai më pas ofroi shpjegimin e ringjalljes pasi policia e pyeti për pamjet e kamerave të sigurisë në të cilat ai ishte kapur.

Policia civile ka konfirmuar rrethanat që çuan në vdekjen e zonjës Vargas, që ndodhi në qershor, në një shtëpi ku burri qëndronte më parë.

Ai është kapur nga kamerat duke hyrë në pronë të shtunën dhe nuk ishte shfaqur deri në tre ditë më vonë, kur ai gjithashtu informoi familjen e zonjës Vargas për vdekjen e saj përpara se të vendoste të largohej nga lagjja.

Në atë kohë, u vendos se shkaku i vdekjes nuk mund të përcaktohej nga zyrtarët përkatës dhe vdekja e zonjës Vargas u regjistrua si një vdekje natyrore.

Nëna e viktimës bëri presion që çështja të rihapej, megjithatë, kur burri hyri në shtëpinë e saj një muaj pasi ishte gjetur trupi i vajzës së saj dhe pa sukses tentoi ta godiste me thikë.

Trupi i zonjës Vargas u zhvarros më pas ndërsa ekspertët u përpoqën të përcaktonin nëse ajo ishte mbytur nga partneri i saj.

Burri vazhdoi të rrëfejë sulmin ndaj nënës së viktimës, por mohoi vrasjen e partneres së tij, pikërisht kur ai pretendoi se po priste që ajo të “ringjallej”.

Ai tani po qëndron në paraburgim derisa autoritetet përkatëse të mund të përcaktojnë shkakun e vdekjes së ish-it të tij, shkruan DailyStar, transmeton Klankosova.tv.

Marketing