Shërbimi i inteligjencës ukrainase thotë se shtatë civilë kanë vdekur pasi trupat ruse qëlluan mbi një kolonë evakuimi në rajonin e Kievit.

Marketing

Ukraina akuzoi Rusinë se qëlloi mbi një kolonë të evakuuarve civilë nga fshati Peremoha, transmeton albora.ch.

“Pas sulmit, pushtuesit i detyruan mbetjet e kolonës të kthehen në Peremoha dhe nuk po i lënë të dalin nga fshati”, tha shërbimi i inteligjencës në një deklaratë.

Rusia ka mohuar të ketë shënjestruar civilët që nga fillimi i pushtimit më 24 shkurt./albora.ch/

Marketing