Kombëtarja e basketbollit të Ukrainës u prit me duartrokitje në Spanjë, ku luajti në ndeshjen kualifikuese për Botërorin 2023.

Marketing

Ukrainasit luajnë atje në ditën kur Rusia pushtoi vendin e tyre dhe pushtoi një pjesë të territorit të saj me veprime ushtarake.

Me lot në sy ata kanë kënduar himnin dhe kamera ka kapur një mesazh të fortë në fytyrën e njërit prej tyre.

Në faqen e djathtë shkruhej “Jo luftë”.

Marketing