Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max ka rrëfyer në një intervistë për revistën amerikane “Rolling Stone” disa të pathëna nga jeta e saj muzikore dhe personale.

Marketing

Max, këngëtarja shqiptaro-amerikane e popit ka publikuar albumin e saj të dytë të titulluar Diamonds & Dancefloor, i cili përmban 14 këngë dhe për publikun do të lancohet më 27 janar. Ky është projekti i saj i parë pas nënshkrimit me Scooter Braun’s SB Projects.

Albumi është frymëzuar nga “thyerjet e mëdha të zemrës” që ajo përjetoi gjatë dy viteve të fundit dhe megjithëse Max ka qenë e rezervuar për jetën e saj personale në të kaluarën, ajo po vendos gjithçka në këtë album, diçka që tregon se sa larg ka vazhduar të shkojë që nga hiti “Sweet Por Psiko.”

Ava pranon se edhe pse gjithmonë ka dashur të jetë një yll popi, ajo në fakt nuk është një fanse e pjesës së famës, “drita, kamera, aksion”. “Njerëzit mendojnë se unë thjesht mund të këndoj në skenë dhe të jem e çmendur. Por është sikur duhet ta aktivizoj atë,” thotë ajo. “Kjo është Ava Max. Vetë, unë jam Amanda.”

Të bëri një këngëtare Amandës i erdhi natyrshëm, por edhe mbështetja e prindërve të saj. Mamaja e saj, Andrea dhe babai Pavllo u larguan nga Shqipëria në fillim të viteve ‘90, duke kërkuar një jetë më të mirë.

“Nëse ata nuk do të rrezikonin jetën e tyre, unë nuk do të isha këtu.Ata erdhën këtu pa asgjë.”, ka thënë Max.

Në shumë mënyra, albumi ndihet si një anë e re e Max. “Unë në fakt jam shumë e turpshme,” thotë ajo. “Unë thjesht dua të fshihem ndonjëherë. Unë jam një vetmitar i vogël.”Në fakt tekstet e këngëve të këtij albumi tregojnë për “thyerjen e zemrës” së saj, gjë për të cilën vetë Max foli, duke thënë nuk dëshironte të ndante jetën private me publikun.

Ajo kaloi dy ndarje gjatë tre viteve të fundit dhe e dyta, një lidhje të cilës i dha fund qershorin e kaluar. Në kohën kur ajo i dha fund asaj lidhjeje, ajo kishte publikuar tashmë këngën kryesore të “Diamonds & Dancefloors “Maybe You’re the Problem”,

“Më vrau vërtet”, u shpreh Ava Max.

Marketing