Marketing

Situata momentale në Zvicër paraqet, 48 të vdekur dhe mbi 64 mijë qytetarë të infektuar. Ndërsa, mbi 233 pacientë janë të shtruar në spital vetëm gjatë fundjavës, raporton Ticinonews, përcjellë albora.ch.

Aktualisht janë 649 persona në terapi intensive. Ndërkohë, 30, 2 për qind e tyre janë në terapi intensive.

Që nga fillimi i pandemisë, mbi 1.5 milion raste janë konfirmuar me COVID-19. Në total janë pak mbi 12 mijë vdekje dhe numri i të shtruarve në spital është mbi 40 mijë. /albora.ch/

Marketing