Një burrë (45) u gjet i vdekur para një dhome hoteli në Charlottengasse të dielën. Zyrtarët e zbatimit të ligjit supozojnë se ishte një vrasje. Një 19-vjeçar është arrestuar.

Marketing

Pritësi i Hotel Schäfli në Mels SG raportoi të dielën në mëngjes se një burrë (45) ishte shtrirë në korridorin përpara një dhome. Mjekët e vendosur vetëm mund të përcaktojnë vdekjen e 45-vjeçarit, siç njoftoi policia e kantonit St. Gallen të dielën. Meqenëse u bë shpejt e qartë se duhej të ishte një vrasje, u vendosën një numër i madh patrullash dhe specialistësh nga policia e kantonit St.Gallen transmeton albora.ch.

Prokuroria publike e kantonit St.Gallen ka hapur procedurë penale. Për momentin hetuesit supozojnë se në korridorin e hotelit ka pasur një debat, ku mbeti i vrarë. Është e paqartë se kush ishte konkretisht i përfshirë në këtë mosmarrëveshje.

Një 19-vjeçar zviceran ka qenë në vendin e krimit

Shkaku i saktë i vdekjes është përcaktuar në bashkëpunim me Institutin për Mjekësi Ligjore. Në dhunë nuk është përdorur asnjë armë apo thikë. Një 19-vjeçar zviceran ndodhej në vendin ku u gjet i vdekuri.

Nuk dihet se si ai ka lidhje me krimin. Ai është arrestuar me urdhër të prokurorit. Viktima është një 45-vjeçar italian. Ai kishte disa muaj që ishte qiramarrës për një kohë të gjatë në hotel./albora.ch/

Marketing