Zvicra ka pësuar një disfatë të thellë nga Portugalia, shkruan Albora.ch.

Marketing

Pas lojës, lojtari shqiptar në kombëtaren e Zvicrës, Xherdan Shaqiri i ka kërkuar falje tifozëve të Zvicrës.

Deklarata e Xherdan Shaqirit e publikuar nga Blick:

Për ndeshjen: “Jemi shumë të zhgënjyer. Në emër të ekipit, u kërkoj falje të gjithë tifozëve që nuk arritëm të bënim paraqitjen tonë të zakonshme. Ne kemi plane të mëdha. Por ky është futbolli, herë pas here tregohen limitet. Kështu ishte edhe sot. Ne e humbëm lojën në raundin e parë dhe më pas ju po ndiqni lojën. Ju gjithashtu duhet të përgëzoni portugezin për golat, por megjithatë rezultati ishte padyshim shumë i lartë”.

Marketing