Mjeku kosovar Agron Abrashi, i cili me banim është në Zvicër ka thënë në emisionin “Fol shqip show”, se amaneti i tij është që ti digjet trupi dhe hiri i tij të shpërndahet në Alpet e Zvicrës.

Marketing

“Aty do të shpërndahet hiri im, aty është metoda më e mirë, më higjenike e më praktike se sa të varrosem”, ka thënë mjeku.

Ai ndër të tjera ka shtuar se gjatë jetë së tij, të iu bëhet respekti dhe kontributi, shkruan albora.ch.

Ndërsa, mjeku kosovar ka shtuar se pas vdekjes më shumë bëhet show në Kosovë dhe se nuk mund të realizohet në gjë e tillë./albora.ch/

Marketing