Marketing

Në një aksident trafiku në Frauenfeld TG të premten mbrëma, një shofer ka mbetur i lënduar. Ai humbi kontrollin e makinës dhe përfundoi në Tegelbach. Drejtuesi i makinës u dërgua në spital nga shërbimi i ambulancës.

Për arsye të paqarta ende, burri humbi papritur kontrollin e makinës në kthesën e djathtë të daljes. Pastaj gjithçka ndodhi shumë shpejt, automjeti kaloi një ishull trafiku në Weststrasse, depërtoi pengesën e përplasjes dhe më në fund u ul në Tegelbach. Më pas makina u ndal në anën e saj.

Brigada e zjarrit Frauenfeld ngriti një pengesë nafte në përrua dhe mbështeti punën e shpëtimit. Dëmi pasuror arrin në disa mijëra franga. Shkaku i aksidentit është objekt i hetimeve të vazhdueshme nga policia kantonale e Thurgaut. /albora.ch/

Marketing