Fakte tronditëse janë zbuluar lidhur me vdekjen tragjike të 8-vjeçares që humbi jetën pas goditjes së të nxehtit brenda një makine.  Ngjarja tragjike ka ndodhur në kampin e romëve në Halandri , ndërsa janë arrestuar nëna 29-vjeçare dhe babai 27-vjeçar i vajzës fatkeqe. Në fakt, akuzat me të cilat përballen kanë të bëjnë me moskujdesjen ndaj të miturit.

Marketing

Sipas ANT1, pyetja kryesore që po heton policia ka të bëjë me mënyrën se si vogëlushja ka hipur në makinë. Burimet policore bëjnë me dije se nëna 29-vjeçare tha në deklaratën e saj se nuk e kishte vënë re mungesën e 8-vjeçares për shkak se ishte duke gatuar dhe shtoi se kur ka dalë në mesditë për ta thirrur për ushqim,  askund nuk gjendej.

Më pas së bashku me banorët e tjerë të kampit filluan të kërkonin fëmijën. Pak kohë më vonë, dikush e pa atë të mos reagonte në sediljen e pasagjerit të një makine. Siç thanë romët, makina ishte e gjyshit të vajzës dhe ishte e braktisur prej vitesh. Në fakt, nuk kishte as doreza në dyer.

Marketing