Një tërmet me fuqi prej 2,8 shkallëve sipas Rihterit është ndjerë sot në Maqedonine e Veriut.

Marketing

Epiqendra e termetit ka qenë në rajonin e Kumanoves dhe Likoves, ndërsa eshte ndjerë edhe ne rajonin e kufirit mes Maqedonise së Veriut, Serbise dhe Kosoves.

Tërmeti ka qenë me një thellësi prej 4 km, ndërsa dridhjet janë regjistruar pak para ores 16.

Marketing