Burime policore kanë konfirmuar se F.S., burri me origjinë shqiptare i akuzuar për sulm seksual dhe rrëmbim të një 16-vjeçare në Vilafranca, është një kriminel i zakonshëm me një listë të gjatë të dosjeve të policisë, shkruajnë mediat spanjolle, përcjell Albora.ch.

Marketing

Të shtunën e kaluar, më 7 janar, Policia arrestoi F.S., një 35-vjeçar me origjinë shqiptare, i akuzuar për rrëmbimin e një të miture në Vilafranca del Penedes (Barcelona) dhe përdhunimin e saj dy herë. Ishte vetë e reja ajo që u tregoi agjentëve shtëpinë ku e kishin mbajtur deri në pesë orë në Sant Marti Sarroca, ngjitur me Vilafranca.

Sulmuesi i saj e la të largohej rreth orës 10:00 të së shtunës, pasi plotësoi nevojat e saj seksuale. “Mbarova, ju mund të shkoni tani “, i tha gruas së re përpara se ta lironte.

E mitura, vetëm 16 vjeçe, shkoi për të kërkuar ndihmë në një furrë buke aty pranë dhe prej andej e transferuan në spital. Po atë pasdite, rrëmbyesi dhe përdhunuesi i saj u arrestua nga Policia. Tre ditë më vonë ai u dërgua në gjykatë, në Gjykatën Hetimore 5 të Vilafrancës, e cila urdhëroi vendosjen e tij në paraburgim pa kusht.

Sfondi i trafikut të drogës 

F.S. ka lindur në Shqipëri dhe ka mbërritur në Spanjë disa vite më parë, ku ka grumbulluar një listë të gjatë të dosjeve të policisë. Megjithatë, asnjë prej tyre nuk ka të bëjë me krimet seksuale. Megjithatë, ajo që duket në historinë e tij kriminale janë disa të dhëna për trafik droge.

Në këtë kuptim, burime policore, të pyetura në këtë mënyrë nëse i arrestuari ka lidhje me ngritjen e organizatave kriminale me origjinë shqiptare të dedikuara për kultivimin dhe trafikimin e marihuanës në Katalonjë, nuk kanë mundur të konfirmojnë apo mohojnë këtë pikë, duke siguruar ata i mbajnë të hapura të gjitha hipotezat e kërkimit.

F.S. sulmoi një grup të tërë të miturish

Megjithatë, duhet mbajtur mend se ngjarjet kanë ndodhur  në agimin  e  së shtunës, më 7 janar, kur e reja po largohej nga një  klub nate qendrore në Vilafranca del Penedes  me miq të tjerë. Në atë moment i arrestuari iu afrua me dhunë.

Grupi është larguar me vrap dhe kur janë takuar sërish  kanë kuptuar se viktima ishte zhdukur. Grupi njoftoi me shpejtësi prindërit e të miturës, të cilët, nga ana tjetër, njoftuan  Policia. Mirëpo, vetëm  pesë orë më vonë , rreth orës 10:00 të mëngjesit, ata morën vesh për të miturën, pasi  kapësi i saj e liroi dhe ajo vetë kërkoi ndihmë.

Ai e përdhunoi dy herë

Ajo që ndodhi gjatë robërisë së saj ishte një makth i vërtetë:  kundër vullnetit të saj, ajo u fut në makinën e sulmuesit, i cili i tha një shokut të tij përmes telefonit pwr “goditjen e madhe”. Ai shkoi me makinë në pronën e tij, në  Sant Marti Sarroca, ngjitur me Vilafranca. Më parë, ka ndaluar automjetin në disa vreshta dhe ka dhunuar për herë të parë të miturën.  Më pas, ai e ka sulmuar sërish seksualisht në shtëpinë e saj, ku ajo jeton me tre bashkatdhetarë të tjerë. Megjithatë, sipas asaj që kanë deklaruar para hetuesve, ata nuk kanë qenë në dijeni të asaj që ka ndodhur mëngjesin e sotëm.

Marketing