Një bashkëatdhetar dhe një qytetar tjetër kanë treguar se si plumbat qorr kanë depërtuar në veturat e tyre, si pasojë e shkrepjeve me armë mbrëmë në ndërrimin e motmoteve, raporton Albora.ch! 

Marketing

Të dy përmes videove dhe fotove kanë njoftuar se si plumbat u janë futur nga pjesa e sipërme e veturës dhe kanë përfunduar në karrige. Ata kanë shkruar se plumbat iu kanë rrezikuar jetën.

“Vjen njeri n’ pushim tkalon plumbi rreth veshit turpi ju mbuloftë”.
Kurse tjetri “Sot në kerr e nesër në kry”, ka shkruar ai. /albora.ch/

Marketing