Aeroporti i Dublinit pritet të ketë javën e tij më të ngarkuar që nga fillimi i pandemisë Covid-19. Pothuajse 800,000 njerëz pritet të kalojnë nëpër aeroport gjatë 12 ditëve të ardhshme shkruan DublinLive.

Marketing

Kjo festë e Shën Patrikut është e para që nga heqja e kufizimeve të Covid-19 me njerëz në të gjithë botën të etur për të festuar.

Ata presin që numri i pasagjerëve të jetë deri në 77,000 në ditë midis të enjtes 17 dhe të dielës 20 mars. Stafi i aeroportit po inkurajon njerëzit që të kenë gjithçka gati për të kaluar sigurinë pasi priten vonesa transmeton albora.ch.

Një zëdhënës tha: “Kjo periudhë 12-ditore e ardhshme pritet të jetë më e ngarkuara që ka parë aeroporti që përpara Covid-it. Për të siguruar udhëtimin më të qetë të mundshëm, Aeroporti i Dublinit po këshillon pasagjerët që të përgatiten për sigurinë paraprakisht dhe të bëjnë rrugën e tyre drejtpërdrejt. në zonën e kontrollit të sigurisë pasi të keni kontrolluar.

“Me rritjen e numrit të pasagjerëve dhe që janë festimet e para të Ditës së Shën Patrikut në dy vjet, Aeroporti i Dublinit vazhdon të këshillojë pasagjerët që udhëtojnë me fluturime të shkurtra që të lejojnë të paktën dy orë para hipjes së fluturimit të tyre dhe tre orë për një kohë të gjatë. ”

“Aeroporti i Dublinit u uron të gjithë pasagjerëve një fundjavë të sigurt dhe festive përpara.”/albora.ch/

Marketing