Është zbuluar vendi dhe stadiumi ku do të zhvillohet finalja e edicionit të dytë të Conference League.

Marketing

Finalja e vitit 2023 do të zhvillohet në Eden Arena në Pragë, Republika Çeke.

Shtëpia e Slavia Praha priti më parë Superkupën e UEFA-s 2013 dhe finalen e EURO U21 2015.

Kujtojmë se finalja e edicionit të kaluar, që ishte edhe edicioni i parë u zhvillua në Tiranë në stadiumin “Air Albania”.

Fituesi i edicionit të parë ishte Roma, që mposhti minimalisht 1:0 Feyenoordin.

Marketing