Ka rënë në pranga autori i vrasjes së një shqiptari në Gjermani.

Marketing

Ngjarja bëhet ndodhi më 19 dhjetor ku shqiptari u godit me thikë për vdekje.

Mediat gjermane bëjnë me dije se autori është me kombësi somaleze dhe dyshohet se është i moshës rreth 20 vjeç.

“I dyshuari ka qëndruar për disa ditë me një bashkatdhetar nga qyteti Fokeas, i hyrë nga Menton përmes Italisë”, shpjegon komisioneri Guillaume Lacassin, kreu i BNRF.

Marketing