Futbollisti me origjinë shqiptare, Valon Behrami është lojtari më i ri i Brescias.

Mesfushori zviceran në dy sezonet e fundit ka veshur fanellën e Genoas Cricket dhe Klubit të Futbollit, si dhe më parë ato të Sion, Udinese, Watford, Hamburg, Napoli, Fiorentina, West Ham dhe Lazio, transmeton albora.ch.

Në Palmares ai gjithashtu krenohet me një Kupë të Italisë të fituar me Biancocelesti në 2013-2014.

Behrami ditë më parë shkëputi kontratën me Genoan për t’iu bashkuar skuadrës së Brescias, që është në garë për t’u kthyer në Serie A./albora.ch/

Marketing
Marketing