Xherdan Shaqiri ka shprehur dashurinë për tifozët e Stoke City, përmes një komenti në Instagram.

Marketing

31 vjeçari luajti 3 vite te Stoke, ku arriti të shënojë 15 gola në Premier Ligë.Në vitin 2018 kaloi te Liverpooli, ku fitoi medalje të Premier League dhe Champions League.

Në një postim të Stoke Cityt dedikuar për fansat e klubit, Shaqiri komentoi me një treshe emoji për të shprehur në mënyrë koncize dashurinë e tij.

Në koment pasuan mesazhe interesante nga fansat e klubit, duke i thënë “kthehu në Stoke”, “kthehu” dhe “kthehu princi im zviceran”.

Xherdan Shaqiri replies to a Stoke City's post paying tribute to supporters.
Marketing