Sulmet ajrore ruse goditën Qendrën Ndërkombëtare të Paqeruajtjes dhe Sigurisë (IPSC) pranë qytetit veriperëndimor të Lviv të dielën herët në mëngjes me orën lokale, sipas zyrës së shtypit të qeverisë rajonale të Lviv.

Marketing

IPSC është një bazë e madhe ushtarake që përfshin një qendër trajnimi për ushtarët, kryesisht për misione paqeruajtëse, transmeton albora.ch.

Sipas të dhënave paraprake, Rusia lëshoi ​​tetë raketa pranë Lviv, tha qeveria rajonale. Zyrtarët po shqyrtojnë nëse ka viktima.

Shpërthime të shumta u dëgjuan pak para orës 6 të mëngjesit me orën lokale pranë qytetit, sipas një ekipi të CNN në terren. /albora.ch/

Lexo edhe:

Marketing