Një sulm me armë ka ndodhur këtë të hënë në zonën e Highland Park të Çikagos në SHBA, gjatë paradës për festën e pavarësisë së vendit.

Marketing

Autoritetet lokale bënë me dije se po i përgjigjen sulmit, teska dyshohet se deri më tani ka mbetur një grua ka humbur jetën.

Ende nuk është konfirmuar nëse ka viktima të tjera apo të plagosur nga ky sulm, transmeton Euronews.al.

Qyteti i Highland Park, një periferi rreth 25 milje në veri të Çikagos, tha se parada është anuluar dhe këshilloi njerëzit të shmangin qendrën e qytetit.

Të shtënat me armë u regjistruan 10 minuta pas fillimit të paradës. Disa dëshmitarë thanë se dëgjuan rreth 20-25 të shtëna.

Foto: Twitter

Marketing