Dita e sotme ka shënuar zyrtarisht edhe ditën e parë të verës astronomike, e po ashtu edhe moti është tipik veror, i cili po karakterizohet me diell e vranësira të pakta si dhe me temperatura të larta, të cilat po arrijnë mbi 30°C.

Marketing

Në orët e mbrëmjes, pritet të arrijë një sistem i fuqishëm mbi Kosovë nga Serbia dhe Mali i zi, duke sjellur rrebeshe lokale shiu, erëra mjaft të fuqishme deri në 70 km/h, breshër dhe shkarkesa të fuqishme rrufesh. /MeteoKosova/

Marketing