Sikur pandemia e koronaavirusit të mos ishte stres i mjaftueshëm për njerëzimin, por Uri Geller paralajmëron NASA-n për një pushtim masiv të jashtëtokësorëve.

Marketing

Ç’pritet më tej?

Për më shumë se dy vjet, pandemia e koronavirusit e ka mbajtur njerëzimin në lëvizje në tokë. Por, tani vjen njw lajm tjetër i keq nga mentalisti i Izraelit me famë botërore Uri Geller. Ai paralajmëron agjencinë amerikane të hapësirës NASA për një pushtim masiv nga jashtëtokësorët, shkruan blick, transmeton albora.ch.

Një ekip që harton valët e radios në univers ka zbuluar diçka të pazakontë që lëshon një shpërthim të madh energjie tre herë në orë dhe është ndryshe nga çdo gjë që astronomët kanë parë më parë. “Unë nuk kam asnjë dyshim se kjo është e lidhur me inteligjencën jashtëtokësore shumë më superiore se e jona”.

Uri Geller parashikon ulje masive të alienëve

Në të njëjtën kohë ai i shkruan NASA-s: “Filloni të deshifroni mesazhet tuaja! Ata po na përgatisin për një ulje masive së shpejti”!

Në fakt, shkencëtarët australianë që regjistrojnë valët e radios në hapësirë ​​kanë gjetur një burim energjie 4000 vite dritë nga Toka.

Sipas Daily Star, ata kurrë nuk kanë parë diçka të ngjashme me fenomenin e ri “të mërzitur”. Ata besojnë se zbulimi mund të jetë një yll neutron ose një “xhuxh i bardhë”. Të dy janë kufoma yjesh të madhësive të ndryshme me fusha të forta magnetike.

“E çuditshme” për astronomin

“Ky objekt u shfaq dhe u zhduk për orë të tëra gjatë vëzhgimeve tona”, thotë astrofizikantja, Natasha Hurley-Walker nga Universiteti Curtin në Australi. Ajo i tha revistës Nature: “Ishte krejtësisht e papritur. Gjithashtu pak e frikshme për një astronom sepse nuk dihet asgjë në qiell që të sillet kështu”.

Studiuesit nuk shkruajnë asgjë për jashtëtokësorët. Por, ju doni të analizoni më tej se çfarë lloj fenomeni mund të jetë vazhdoi ajo.

 “Ne kemi nevojë për më shumë vëzhgime për të sqaruar nëse kjo ishte një ngjarje e vetme apo një lloj i ri trupi qiellor që ne nuk e dinim më pare”, thotë Natasha Hurley-Walker.

“Mezi pres ta kuptoj më mirë objektin dhe të zgjeroj kërkimin për të tjerët”.

“Të gjithë filmat fantastiko-shkencor bëhen realitet”

Uri Geller i tha The Sun muajin e kaluar se ishte i bindur se alienët dëshironin të bënin kontakt me njerëzimin.

“Ata ndoshta do të përfundojnë në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë ose diku. Të gjithë filmat tanë fantastiko-shkencor rreth takimeve me alienët po bëhen realitet. E gjithë kjo është vetëm çështje kohe. Nuk mendoj se po flasim për mijëra apo edhe qindra vjet. Nëse do të më duhej të hamendja, një supozim racional dhe logjik, do të thosha se do të ndodhë pas 60 deri në 75 vjet”, përfundoi ai. /albora.ch/

Marketing